Starší přípravka

Historie

Nejmladší fotbalové ratolesti se začali formovat v roce 2020, kdy k nám do klubu začali přicházet ti nejmenší hráči se svými rodiči, že by chtěli taky hrát fotbal. Viděli, že to v klubu funguje, znali nás z vyprávění a hlavně v mnoha případech jejich starší sourozenci již hrají fotbal v žácích, tak to chtěli také zkusit a ve všech případech u fotbalu zůstali. Proto jsme tedy historicky založili starší přípravku a přihlásili ji v sezóně 2021/2022 do soutěží Okresního přeboru na Bruntálsku.

Současnost

Aktuálně se ve starší přípravce pohybuje do dvaceti dětí a na jejich přípravě se podílí velkou měrou pan Miroslav Nepustil, zastupitel Obce Lichnov a bývalý odchovanec TJ Sokol Lichnov. V této kategorii se podle profesionálního trenérského vedení ani tak nerozvíjí fotbalové myšlení, ale dynamika, tělesná příprava a koordinace dětského těla tak, aby v budoucnu získalo ty správné návyky, sílu a další dovednosti potřebné k velkému fotbalu. Naše nejmladší ratolesti pilně trénují, moc je to baví, ať už trénovat, tak i hrát soutěžní utkání a všichni, společně s rodiči a funkcionáři, se už těšíme, jakých výsledků budou v průběhu sezóny dosahovat.

TJ Sokol Lichnov - logo
Miroslav Nepustil